Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Turniej Mikołajkowy Bubble Football

Turniej Mikołajkowy Bubble Football

Pracownicy Nadleśnictwa Kościan wraz z przyjaciółmi wzięli udział w turnieju Bubble Football, imprezie charytatywnej organizowanej dla 3 –letniego Stasia.

Dnia 11 grudnia 2016 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie rozegrano Mikołajkowy Turniej Bubble Football, zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie wraz ze Starostwem Powiatowym oraz firmami Kom-System i Ambed.

 Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem członków 12 drużyn, wszystkich osób zgromadzonych na trybunach oraz przedstawieniem reguł/zasad gry. Całość imprezy dopełniała loteria fantowa, na którą nagrody przekazały regionalne urzędy i firmy, w tym Nadleśnictwo Kościan. Każdy los wygrywał i brał udział w dodatkowy losowaniu. Pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone zostały na leczenie 3-letniego Stasia chorego na białaczkę limfoblastyczną. W czasie rozgrywek dla uczestników w holu czekały stoiska z gorącymi napojami, sokami SOGO, pysznymi wypiekami, natomiast na zewnątrz kuchnia wojskowa serwująca ciepłe posiłki. Turniej halowej piłki nożnej w dmuchanych kulach zakończył się wręczeniem nagród  dla zwycięzców a dla wszystkich drużyn dyplomów.

Imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera z nutką konkurencji. Wszyscy pamiętali, że głównym celem spotkania jest pomoc choremu dziecku, a nie tylko rywalizacja sportowa. Podczas turnieju zebrano 7640 zł, 10 koron czeskich i 1 euro (źródło: http://www.koscian.net/Zagrali_dla_Stasia,28685.html).

 

Tekst Magdalena Marchelek

 

Foto Katarzyna Siejek

Foto Małgorzata Szram

Foto Patryk Podrzycki