Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Las łączy Pokolenia "Historie miodem pisane"

Las łączy Pokolenia "Historie miodem pisane"

Nadleśnictwo Kościan zaprasza 20.07.2024 r. na drugie spotkanie z cyklu Las łączy Pokolenia "Historie miodem pisane".

"Las łączy pokolenia" to darmowy cykl spotkań o tematyce przyrodniczej przeznaczony dla osób w każdym wieku. Drugie spotkanie poświęcone owadom zapylającym, w tym głównie dzikim pszczołom, odbędzie się 20.07.2024 r. w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Kościan w Kurzej Górze. 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 prelekcją o życiu dzikich pszczół, ich różnorodności, biologii, roli w przyrodzie oraz metodach ochrony. Następnie po przerwie kawowej odbędzie się spotkanie z leśniczym pszczelarzem, który opowie o swojej pasji.  Spotkanie zakończy się projekcją filmu  pt. "Leśni zapylacze". 

W ramach promocji zdrowego żywienia oraz ochrony zapylaczy każdy uczestnik otrzyma produkty „Dobre z lasu” oraz będzie mógł wziąć udział w konkursie wiedzy, w którym nagrodami będą miody z pasieki leśniczego pszczelarza. 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych

Na wydarzenie "Historie miodem pisane" obowiązują zapisy (telefoniczne 65 511 55 93 pn-pt godz. 7:00-15:00 lub drogą elektroniczną e-mail: magdalena.marchelek@poznan.lasy.gov.pl) do dnia 18.07.2024 r. Podczas zapisów należy podać takie informacje jak: imię, nazwisko, ilość osób dorosłych, ilość dzieci, wiek dzieci). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu zobowiązana jest do wyrażenia zgody na przetwarzanie/udostępnienie danych osobowych oraz wizerunku poprzez wypełnienie na miejscu lub dostarczenia wypełnionego oświadczenia znajdującego się pod artykułem (oświadczenie nr 1 dla osób dorosłych, oświadczenie nr 2 dla rodzin z dziećmi).