Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Krajowy Program Ochrony Powietrza

Krajowy Program Ochrony Powietrza

W trakcie trwającego w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomicznego minister środowiska Maciej Grabowski ogłosił Krajowy Program Ochrony Powietrza.

W trakcie trwającego w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomicznego minister środowiska Maciej Grabowski ogłosił Krajowy Program Ochrony Powietrza. Ten dokument ułatwi walkę o czyste powietrze w Polsce. Zacznie obowiązywać 1 października.

Głównym celem Krajowego Programu Ochrony Powietrza (KPOP) jest poprawa jakości życia mieszkańców Polski poprzez osiągnięcie w możliwie krótkim czasie dopuszczalnych poziomów pyłu zawieszonego i innych szkodliwych substancji w powietrzu, wynikających z przepisów prawa unijnego, a w perspektywie do 2030 r. – poziomów wskazywanych przez Światową Organizację Zdrowia.


Badania jednoznacznie wskazują, że świadomość mieszkańców Polski w zakresie problematyki jakości powietrza jest wciąż niska. Dlatego jednym z kierunków działań KPOP jest kształtowanie właściwych zachowań i postaw oraz włączenie społeczeństwa w działania na rzecz ochrony powietrza. Wypełnieniem tej części dokumentu jest kampania „TworzyMY atmosferę" przygotowana przez Ministerstwo Środowiska i realizowana we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

Kliknij na poniższy odnośnik