Asset Publisher Asset Publisher

Back

Akcja "Drugi rok - wełniany krok"

Akcja "Drugi rok - wełniany krok"

Nadleśnictwo Kościan i Sołectwo Kurza Góra zapraszają w sobotę, 13 kwietnia wszystkich chętnych do sprzątania "kurzogórskiego" lasu oraz zabezpieczenia drzewek przed zwierzyną.

Przed rokiem Nadleśnictwo zorganizowało akcję sadzenia wspólnie drzewek w lesie, w miejscach bezpośrednio sąsiadujących z główną ścieżką spacerową. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem, a około 3600 sadzonek młodych drzewek wkopało w ziemię około 70 osób (zobacz: Około 3600 sadzonek drzew posadzili mieszkańcy w lesie w Kurzej Górze [ZDJĘCIA])

W tym roku pora na kolejny krok, czyli zabezpieczenie młodych, zasadzonych drzewek przed zwierzyną. Uczestnicy akcji będą mieli okazję poczuć się jak leśnicy. Dostaną wełnę owczą, którą będą mieli za zadanie nałożyć na pączki szczytowe i okoliczne igły chronionych drzewek iglastych. Ponadto będzie także okazja, by po zimie posprzątać nagromadzone w lesie śmieci, których najwięcej zalega zawsze przy ścieżkach.

Akcja ma być nie tylko pożyteczna, ale także sprawić frajdę uczestnikom, którzy będą mieli okazję spędzić około 3 godziny na świeżym powietrzu. By zatem nabrać sił do pracy, na początek słodki poczęstunek od sołectwa Kurza Góra, który będzie czekał przy salce wiejskiej przy ul. Leśnej (obok boiska sportowego). Tam uczestnicy akcji dowiedzą się dokładnie na czym ma ona polegać i co będą musieli robić.

Potem uczestnicy ruszą w stronę lasu i w podziale na grupy przystąpią do pracy. Zostaną przy tym zaopatrzeni w wełnę do ochrony drzewek oraz w worki na śmieci. Praca będzie przewidziana na około dwie godziny.

Po niej nagroda dla wszystkich, czyli wspólne ognisko z kiełbaskami przygotowane przez Nadleśnictwo.

Zabrać ze sobą należy tylko rękawice ochronne oraz dobre humory. Akcja skierowana jest do wszystkich chętnych, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Zbiórka o godz. 10.00 przy sali wiejskiej w Kurzej Górze. Do zobaczenia!

Plakat wydarzenia utworzony w canva.com