Asset Publisher Asset Publisher

Back

Konkurs fotograficzny "Las wokół nas"

Konkurs fotograficzny "Las wokół nas"

Często odwiedzasz okoliczne lasy i nie wychodzisz z domu bez aparatu? Świetnie! Spróbuj swoich sił w konkursie fotograficznym Nadleśnictwa Kościan pn. "LAS WOKÓŁ NAS".

Las, to niesamowite miejsce, które o każdej porze roku i o każdej porze dnia ukazuje swoje piękne, ale jakże różnorodne oblicza. Można je odczuwać za pomocą wszystkich zmysłów: słuchać śpiewu ptaków, dotykać spękaną korę drzew czy podziwiać zapach kwitnących krzewów. Jednak najczęściej tym pierwszym bodźcem do poznawania lasu jest spojrzenie... widok ogromnych drzew, obserwacja umykającej sarny czy zauważenie pod stopami dorodnego borowika. Te wszystkie chwile spędzone na łonie natury można zapisać w swej pamięci, przelać na papier, wyrzeźbić w drewnie lub uwiecznić na fotografii. Las od wieków rozwijał pasje i był natchnieniem do tworzenia rozmaitych dzieł.

Aby ukazać te różne oblicza otaczających nas lasów, tętniących życiem, będących miejscem pracy i wypoczynku oraz zachęcić do poznawania walorów przyrodniczych i rozwijania zdolności w dziedzinie fotografii, Nadleśnictwo Kościan organizuje konkurs fotograficzny dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych  zamieszkujących obszar w zasięgu terytorialnym organizatora (sprawdź tutaj). Osoby niepełnoletnie muszą dołączyć skan podpisanej zgody rodziców bądź prawnych opiekunów na udział w Konkursie (załącznik nr 1).

Autorzy najlepszych fotografii zgodnych z tematem, charakteryzujących się odpowiednią jakością techniczną i artystyczną zostaną nagrodzeni, a ich prace posłużą m.in. do stworzenia kalendarza, który również trafi do laureatów konkursu. 

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz z załącznikami. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 listopada 2019 r.