Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Zmiana terminu spotkania "Las łączy Pokolenia" - fotografia przyrodnicza

Zmiana terminu spotkania "Las łączy Pokolenia" - fotografia przyrodnicza

Nadleśnictwo Kościan wraz z twórcami projektu "Życie nad kanałem Obry" zapraszają 23.03.2024 r. na pierwsze spotkanie z cyklu "Las łączy Pokolenia" - fotografia przyrodnicza.

"Las łączy pokolenia" to darmowy cykl spotkań o tematyce przyrodniczej przeznaczony dla osób w każdym wieku. Pierwsze z nich odbędzie się 16.03.2024 r. w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Kościan w Kurzej Górze. Motyw przewodni spotkania to fotografia przyrodnicza, którą przybliżą zaproszeni goście: Damian Musialski i Dawid Lemański- twórcy projektu "Życie nad kanałem Obry".

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 warsztatami plastycznymi ze zdobienia drewnianych ramek do zdjęć (Nadleśnictwo Kościan zapewnia niezbędne marteriały). Następnie odbędzie się pokaz filmu pt. "Życie nad kanałem Obry", który spotkał się z dużym uznaniem na festiwalu "Przyroda Warta Poznania" zorganizowanym 27.01.2024 r. przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Zaproszeni goście w trakcie prelekcji opowiedzą swoją przygodę z fotografią przyrodniczą, zaprezentują zdjęcia, sprzęt oraz czatownie. Ostatnim punktem programu będzie edukacyjny spacer po "kurzogórskim" lesie wzbogacony o wskazówki dot. techniki robienia zdjęć, nagrywania oraz montażu krótkich filmów (rolek) telefonem komórkowym. 

Organizatorzy przygotowali upominek dla każdego uczestnika oraz słodki poczęstunek

Na wzięcie udziału w spotkaniu obowiązują zapisy telefoniczne (65 511 55 93 pn-pt godz. 7:00-15:00) lub drogą elektroniczną (e-mail: magdalena.marchelek@poznan.lasy.gov.pl). Podczas zapisów należy podać takie informacje jak: imię, nazwisko, ilość osób dorosłych, ilość dzieci, wiek dzieci). Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość zapisania się na wybrane punkty programu.

Każda osoba biorąca udział w spacerze zobowiązana jest do zapoznania się z informacją dla organizatora wycieczki do Nadleśnictwa Kościan oraz dostarczenia wypełnionego oświadczenia znajdującego się pod artykułem (oświadczenie nr 1 dla osób dorosłych, oświadczenie nr 2 dla rodzin z dziećmi w wieku do 12 lat, oświadczenie nr 3 dla młodzieży w wieku 13-17 lat). 

 

Nadleśnictwo Kościan informuję, że z przczyn losowych wydarzenie zostaje przełożone z 16.03.2024 r. na 23.03.2024 r. Plan godzinowy pozostaje bez zmian.