Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Wsparcie finansowe dla Straży Pożarnej

Wsparcie finansowe dla Straży Pożarnej

Nadleśnictwo Kościan podpisało umowy Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z KP PSP Kościan, KP PSP Leszno i KP PSP Gostyń.

Działalność Nadleśnictwa to nie tylko szeroko pojęta gospodarka leśna. To również współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami, szkołami, instytucjami użytku publicznego oraz wsparcie wydarzeń kulturalnych, inwestycji i inicjatyw społecznych.

Co roku do większości Nadleśnictw w Polsce kierowane są prośby oraz zapytania dotyczące udzielenia darowizn przeznaczonych na cel użytku publicznego.
Na dzień dzisiejszy, Nadleśnictwo Kościan w 2021 roku, udzieliło wsparcia finansowego prawie 30 instytucjom. Wśród nich, znalazła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Kościanie, która otrzymane środki w wysokości 3 000 zł, planuje przeznaczyć na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Oprócz niej umowa darowizny została podpisana z KP PSP w Lesznie, KP PSP w Gostyniu oraz z kilkoma jednostami Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP).

Choć nie są to wysokie sumy, to co roku staramy się wesprzeć finansowo Straż Pożarną jak tylko możemy - wspomina Maciej Cudak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kościan.

Współpraca z jednostkami straży pożarnej, zarówno tej zawodowej jak i ochotniczej, jest nieodzownym elementem w ochronie przeciwpożarowej lasu. To dzięki Strażakom większość pożarów udaje się ugasić w zarodku.