Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Sobotnie popołudnie z "fotografią przyrodniczą"

Sobotnie popołudnie z "fotografią przyrodniczą"

W minioną sobotę 23.03.2024 r. w siedzibie Nadleśnictwa Kościan odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Las łączy Pokolenia", którego tematem przewodnim była fotografia przyrodnicza.

Spotkanie rozpoczęło się warsztatami plastycznymi z ozdabiania drewnianych ramek do zdjęć. Uczestnicy mogli puścić wodze fantazji i przy użyciu farb, mchu, kleju i drewnianych kształtów wyczarować piękne oprawy zdjęć autorstwa Damiana Musialskiego i Dawida Lemańskiego, twórców projektu "Życie nad Kanałem Obry" i prelegentów pierwszego spotkania z cyklu "Las łączy Pokolenia". 

Twórczość zaproszonych fotografów można podziwiać na koncie na instagramie: "zycienadkanalemobry" 

Chciałbym serdecznie powitać uczestników pierwszego spotkania z cyklu "Las łączy Pokolenia", odbywających się w ramach 100-lecia Lasów Państwowych. Planujemy organizować podobne spotkania o różnej tematyce raz na kwartał – powiedział pełniący obowiązki Nadleśniczego, Dariusz Węclewski.

Kolaż zdjęć autorstwa Dawida Lemańskiego przygotowany za pomocą canva.com, przedstawiający uczestników ozdabiających ramki do zdjęć.

Po części warsztatowej nadszedł czas na projekcje filmu "Życie nad Kanałem Obry" oraz prelekcję wzbogaconą o anegdoty "z terenu" zaproszonych gości. Uczestnicy mogli wcielić się w rolę fotografów przyrodniczych, przymierzyć stroje maskujące oraz wejść do czatowni obserwacyjnej. 

Kolaż zdjęć autorstwa Dawida Lemańskiego przygotowany za pomocą canva.com, przedstawiający uczestników wydarzenia przymierzających stroje maskujące.

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej część uczestników wzięła udział w trzecim i ostatnim punkcie spotkania, czyli edukacyjnym spacerze po "kurzogórskim" lesie. Spacer składał się z kilku przystanków dotyczących zarówno zagadnień związanych z pracą leśnika, jak i wskazówek fotografowania i filmowania przy użyciu telefonu komórkowego. 

Czasami wystarczy obrócić telefon do góry nogami i ustawić tryb "szeroki kąt" aby uzyskać efekt profesjonalnego zdjęcia z rozmytym drugim planem - podkreśla zawodowy fotograf, Damian Musialski.

Kolaż zdjęć autorstwa Dawida Lemańskiego przygotowany za pomocą canva.com, przedstawiający uczestników wydarzenia w czasie spaceru po "kurzogórskim" lesie.

Spacer dobiegł końca przed godziną 18:00. W spotkaniu wzięło udział w sumie 40 osób, z czego lista rezerwowych liczyła kolejnych 30. Bardzo dziękujemy za obecność oraz liczne zgłoszenia. 

Zapraszamy do wypatrywania informacji o kolejnym spotkaniu z cyklu "Las łączy Pokolenia", na które również będą obowiązywać zapisy.