Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Akcja #sadziMY - posadź własne drzewko!

Akcja #sadziMY - posadź własne drzewko!

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w godzinach od 9:00 do 18:00 (lub do wyczerpania zapasów) będzie można odbierać bezpłatne sadzonki drzew przed siedzibą Nadleśnictwa Kościan w Kurzej Górze.

Ogólnopolska akcja #sadziMY, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, ma na celu szerokie zaangażowanie obywateli w pozytywne dla klimatu, środowiska i przyrody działanie, jakim jest sadzenie drzew. 

Więcej informacji                          znajdziesz TUTAJ

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, magazynują i filtrują wodę, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas oraz wiele innych dóbr jak leśne owoce czy składniki lekarstw. Las to miejsce wypoczynku, otwarte dla wszystkich chętnych, chcących poznać ten wspaniały ekosystem. 

Drzewa są potrzebne nie tylko w lesie, ale wszędzie tam gdzie żyjemy, dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Nadleśnictwa Kościan, które udostępni w piątek 26 kwietnia 2019 r. w godzinach 9:00-18:00 lub do wyczerpania zapasów, 250 sztuk sadzonek rodzimych gatunków drzew. Każdy uczestnik otrzyma maksymalnie 2 sadzonki, które zasadzi na własnym gruncie lub na innych dostępnych gruntach poza zarządem Lasów Państwowych.

Serdecznie zapraszamy!

Materiały do pobrania