Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

"Spacer z leśnikiem" Już w najbliższą sobotę w Twoim nadleśnictwie!

"Spacer z leśnikiem" Już w najbliższą sobotę w Twoim nadleśnictwie!

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 25 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach w ramach ogólnokrajowej akcji "Spacer z leśnikiem". Organizowane wydarzenie jest kontynuacją obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób również przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści- obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50 proc., zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

W imieniu pracowników Lasów Państwowych, serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las. - zachęca Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Zapraszamy o godz. 10:00 na miejsce postoju za Szkółką Leśną w Racocie.
Spacer na trasie ok. 1,5 km potrwa ok. 2h.
W programie wydarzenia spacer po lesie połączony z plenerową lekcją prowadzoną przez leśnika – edukatora z Lasów Państwowych.
Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!